1 2 3 | ▶ |
Apáthy-szikla
1977 óta védett terület a II. kerületi Nagybányai úton magasodó Apáthy-szikla, ahonnan szép kilátás nyílik a budai hegyekre és a városra.
Árpád-kilátó a Látó-hegyen
Az Árpád-kilátó Budapest II. kerületében, a Látó-hegyen található. Itt halad a szállodaiparos és várospolitikus Glück Frigyesről elnevezett turistaút, ami az Országos Kéktúra része.
Bátori-barlang
A barlang nyílása közvetlenül a Nagy-Hárs-hegy 454 méter magas csúcsa alatt, a hegy északkeleti oldalán található.
Budakeszi Vadaspark
Magyarországon őshonos és a Kárpát-medencébe betelepített állatfajokat természetes élőhelyükön mutatja be a Budakeszi Vadaspark.
Budaszentlőrinci pálos kolostor
Budaszentlőrinc monostorát 1300 körül alapította meg a rend negyedik elöljárója, Lőrinc.
Csergezán Pál-kilátó a Nagy-Kopasz csúcson
A Csergezán-Pál kilátó a Budai-hegység legmagasabb csúcsán, az 559 méteres Nagy-Kopaszon áll. A kilátóból egyedülálló körpanoráma nyílik Budapest tágabb környezetére.
Disznófő-forrás
A forrásnak a területen egykor élt sok vaddisznó miatt lett Disznófő a neve. A Disznófő-forrás ma népszerű kirándulóhely.
Gellért-hegyi Sziklatemplom
Az Európában egyedülálló, Magyarok Nagyasszonya sziklatemplomot és kolostort 1926-ban hozta létre a Pálos-rend. Itt őrzik a pálosok egyik legértékesebb ereklyéjét: Remete Szent Pál lábszárcsontját.
Hármashatár-hegy
100 évvel ezelőtt alakították ki a Hármashatár-hegy, a Vihar-hegy és a Csúcs-hegy oldalában szinte végig szintben futó, azaz nagyobb emelkedő nélküli sétautat, ami napjainkban is a természetjárók, terepfutók egyik kedvelt célpontja.
Hárs-hegyi Örökerdő Tanösvény
A Hárs-hegy déli oldalában kanyargó ösvény főleg idős, alacsonyabb növésű tölgyesek között vezet. A tölgyek közé hársak, juharok, kőrisek vegyülnek.
1 2 3 | ▶ |