» Spanyolország

» Spanyolország »


Ezt a helyet még nem értékelték. Legyél Te az első:

Ez a 15 természeti csoda Spanyolországban lélegzetelállító.


Spanyolország tájai olyan változatosak, mint maga az ország. Legyen szó sivatagokról, hegyekről, vízesésekről, vulkánokról vagy rejtett kincsekről. Elárulunk 15 olyan spanyol természeti csodát, amely egyedülálló Európában.

1 Picos de Europa (Asztúria)

A Picos de Europa természetvédelmi terület az észak-spanyolországi hegyekben található Asztúria, León és Kantábria területén. Az utazók első kézből tapasztalhatják meg, hogyan olvadt össze a vidéki élet és az érintetlen természet az évszázadok során tizenegy szép faluban.

Sűrű erdők, csillogó tavak, buja rétek, színes állatvilág és hatalmas hegyek, mint például a 2518 méter magas Naranjo de Bulnes, teszik a parkot egyedülálló úti céllá.

Drámai kilátás a Picos de Europa Nemzeti Parkban: a Kantábriai-hegység legmagasabb előhegyei emelkednek ebben a régióban.

2. El Torcal Nemzeti Park (Andalúzia)

Az El Torcal Nemzeti Park (Málaga tartomány) misztikus karsztos sziklaalakzatai évmilliók alatt jöttek létre a szél, a víz és a hó eróziós ereje által.

A barlangokkal és szakadékokkal átszőtt, természetes módon kialakított szoborparkot két útvonalon lehet felfedezni, amelyek a különböző sziklaképződményekhez vezetnek, mint például az El Cáliz, az El Sombrerillo és az El Tornillo, amelyet még természeti emlékhellyé is nyilvánítottak.

El Tornillo de El Torcal (a Torcal-hegység csavarja) éjszaka: a szél és az időjárás által formált sziklát természeti műemlékké nyilvánították.

3. Playa de las Catedrales (Galícia)

Az évszázados erózió alakította ki a galíciai tengerparton található Playa de las Catedrales egyik leghíresebb képződményét is: a gótikus katedrálisokra emlékeztető, 32 méter magas boltozatot.

A Playa de las Catedrales-nél található gagantikus sziklaboltozatokat legjobban apálykor lehet felfedezni.

A Playa de las Catedrales Spanyolország egyik legszebb strandja, és semmivel sem marad el ausztráliai és új-zélandi példaképei mögött. Ha kirándulást tervezel, a legjobb, ha követed a dagályokat, hiszen apálykor végigsétálhatsz a természetes galérián.

4. Garajonay Nemzeti Park (La Gomera)

A Garajonay Nemzeti Parkot 1986-ban a világörökség részévé nyilvánították változatos ökoszisztémája miatt. A La Gomera Kanári-szigeteken található 4000 hektáros táj moháknak, kendereknek, páfrányoknak és oleandernek ad otthont. A fennsík azonban leginkább egyedülálló babérerdeiről és feltárt vulkáni kéményeiről ismert.

A park egyébként a gyönyörű La Gomera-i Gara hercegnő és Jonay, egy elszegényedett tenerifei földműves fia, Jonay boldogtalan szerelméről szóló legenda alapján kapta a nevét.

Elvarázsolt erdő La Gomera szigetén: Szubtrópusi babérfák Európában csak a Kanári-szigeteken, Madeirán és az Azori-szigeteken találhatók.

5. Cabo de Gata Nemzeti Park (Andalúzia)

Az Almería tartományban található Faro de Gata világítótorony Spanyolország egyik legszebb vulkanikus tája felett őrködik: a Cabo de Gata Nemzeti Park. A legtöbb spanyol tengerparttal ellentétben a látványos kilátást itt kivételesen nem takarják el a szállodák.

Az Almería keleti részén egykor a tájat formáló lávafolyamok még mindig felismerhetők a gyönyörű, képeskönyvbe illő strandokon. A hátországot mély völgyek és szakadékok szelik át.

Az Almería keleti részén egykor a tájat formáló lávafolyamok még mindig felismerhetők a gyönyörű, képeskönyvbe illő strandokon. A hátországot mély völgyek és szurdokok jellemzik. A legmagasabb hegy a kialudt vulkán, a Pico de los Frailes (493 méter magas).

Andalúzia vulkanikus tengerpartja: a Sierra de Gata hegyei akár 500 méter magasak is lehetnek.

6. Riopar vízesések (Kasztília-La Mancha)

A Kasztília-La Mancha tartományban található Riópar kisváros közelében található két vízesés lenyűgöző összjátéka egyben a Rio Mundo folyó forrása is.

A vízesések mögötti „Sierra del Segura” karsztos sziklában található, még nagyrészt feltáratlan barlangtáj látványosságot nyújt esőzéskor és olvadáskor, amikor a folyó mennydörgő robajjal lövell ki forrásaiból, és a barlangokon keresztül a mélybe zuhan.

A Riópar-vízesések nem folyóból, hanem földalatti barlangrendszerek forrásaiból erednek.

7. Somiedo Nemzeti Park (Asztúria)

Az Asztúria kantábriai hegységben található idilli Natural de Somiedo Spanyolország legrégebbi természetvédelmi parkja, amely mintegy 160 barnamedvének, valamint pireneusi zerge, vaddisznó, vadmacska és farkas otthona. Élőhelyük öt völgyben terül el, amelyeken keresztül az azonos nevű folyók folynak.

Képeskönyvbe illő kilátás a Lago del Valle felett: a Somiedo Nemzeti Park Spanyolország egyik legkedveltebb kirándulóhelye.

Az érintetlen természet és a látványos tó- és hegyi panoráma teszi a 200 négyzetkilométeres alpesi területet Spanyolország egyik legnépszerűbb túracélpontjává.

8. Timanfaya tűzhegyei (Lanzarote)

A Lanzarote partjainál található Timanfaya Nemzeti Park vulkanikus tája valószínűleg Spanyolország legismertebb természetvédelmi területe a turisták körében. A kopár és növényzet nélküli park első pillantásra olyan, mint egy marsi táj.

A park leginkább a La Montana Rajada, a Manto de la Virgen és a Caldera del Corazoncillo vulkánokról ismert. A tűzhegyek 1736 és 1824 között keletkeztek, amikor heves kitörések alakították a tájat, és láva alá temették a sziget déli részét. Ez hozta létre a mai El Golfo halászfalutól délre fekvő mérgező zöld Charco de los Clicos tavat..

9. Lagunas de Ruidera (Kasztília-La Mancha)

A mai Las Lagunas de Ruidera Nemzeti Park területén, La Mancha síkságán már 1605-ben elmesélték Don Quijote történetét. A természet a Pinilla és a Guadiana Viejo folyók mentén egy természeti csodát hozott létre, buja erdőkkel és 15 idilli lagúnával.

Az évszázadok során gátak alakultak ki a tavak között, amelyeken ma vízesések zúdulnak alá. Ez a természeti látványosság Albacete és Ciudad Real tartományok között fekszik.

Természeti paradicsom Albacete tartományban: a Las Lagunas Nemzeti Park tavai kis vízeséseket kötnek össze.

10. Bardenas Reales (Navarra)

Az agyagból, gipszből és homokkőből álló különös sziklaalakzatok teszik a navarrai félsivatagi Bardenas Realest Spanyolország egyik legkülönösebb természeti csodájává.

Az erős szelek természetes szobrokat formáltak az agyagból, gipszből és homokkőből. Ezek közül a leghíresebbek a Pisquerra és a Castildetierra, amely egy óriási fejre hasonlít. A turisták a parkot egy 15 kilométeres körútvonalon fedezhetik fel.

 

11. Cuevas del Drach (Mallorca)

Ez a varázslatos természeti csoda Spanyolország egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja. A Cuevas del Drach cseppkőbarlang Mallorca keleti partján, Porto Cristo városától délre található. A lenyűgöző cseppkövek és cseppkövek részben összenőttek a számtalan év alatt.

A Drach-barlang labirintusa akár 25 méterrel a felszín alatt található, és mintegy 1200 méter hosszú.

A földalatti labirintus a Negra-, a Blanca-, a Luis Salvador- és a „Francia-barlang” barlangokból áll. Az ókori feljegyzések szerint a lenyűgöző természeti járatokat már a középkorban is ismerték. A barlang nagyon népszerű az üdülési szezonban. A nyaralókat óránként vezetik végig a folyosókon.

12. Las Médulas (Kasztília és León)

Las Médulas egykor a Római Birodalom legfontosabb aranybányája volt. Ma a római bányászat lenyűgöző korabeli tanúja. A tüzes vörös dombokat több mint 100 éven át hatalmas mennyiségű vízzel lyuggatták és bányászták. Ehhez a rómaiak több mint 100 kilométer hosszú csatornarendszert építettek.

Ma a festői dombos tájat gesztenye- és tölgyerdők szelik át, amelyek ősszel és tavasszal színes látványt nyújtanak, amelyet érdemes megnézni. Las Médulas 1997 óta az Unesco Világörökség része. A látogatóknak a legjobb kilátás az Orellán kilátópontról nyílik.

Kilátás Las Médulasra az Orellán kilátópontról: a festői tájat egykor aranybányászok tarkították.

13. Salto de Nervión (Baszkföld)

Közvetlenül Burgos és Baszkföld határán található az ország egyik legszebb természeti látványossága: a Nervión-vízesés.

A 76 kilométer hosszú Nervión folyó 270 métert zuhanó árvizekből tör elő a Monte de Santiago Nemzeti Parkba. Sajnos a vízesésnek száraz időszakokban gyakran nincs vízhozama. A kilátópontról azonban a Délicia-szurdok látványa a vízesés nélkül is lélegzetelállító.

Az Álava és Burgos határán fekvő Salto del Nervión 270 méteres magasságával Spanyolország legmagasabb vízesése, és Nyugat-Európa egyik legnagyobb vízesése.

14. Ebro-delta (Katalónia)

Spanyolország legnagyobb folyója a katalóniai Tarragona közelében 320 négyzetkilométeres deltát hozott létre, amely Európa egyik legfontosabb vizes élőhelye.

Több mint 400 különböző madárfaj él a lagúnákban, vizes élőhelyeken és a partokon. A látogatók elsősorban a flamingók miatt jönnek ide, amelyek a sekély vízben élelem után kutatva sétálgatnak.

Az Ebro-delta 400 madárfaja közül a flamingók a sztárok.

15. Gaztelugatxe (Baszkföld)

A Baszkföldön, Bermeo partjainál található Gaztelugatxe bonyolult nevű misztikus sziget egy 80 méter magas sziklából áll, amelynek tetején a San Juan egykori kolostora magasodik.

A Gaztelugatxe romantikus kápolnájához vezető úton a látogatók egy 200 méter hosszú kőhídon kelnek át.

A látogatóknak ahhoz, hogy eljussanak oda, először egy 200 méter hosszú kőhídon kell átkelniük, majd egy 237 lépcsőfokból álló, sziklába vájt lépcsősoron kell felmászniuk. A romantikus kilátás miatt Gaztelugatxe népszerű kirándulóhely és turisztikai látványosság lett.



Még nem érkezett hozzászólás!

Hetedhét kereső:

Töltsd le a Hetedhét kereső mobil applikációt!

  • Egyszerű használat
  • Megmutatja, mi van a közelben
  • Utazáshoz nélkülözhetetlen: Magyar és külföldi úticélok 
Szerezd meg: Google Play
Régszeti és történelmi könyvek

Régióválasztó

arrow_upward