A bécsi Képzőművészeti Akadémiában a világon mindenhol jól ismert, hírneves mesterművei láthatók.
Hieronymus Boschtól Az utolsó ítélet, az idősebb Cranach művei, Tiziano és Rubens festményei, a holland festőművészet aranykorából Rembrandt és kortársai alkotásai, Luca Giordano, Tiepolo és az 1800-as évekből a bécsi neoklasszicista festők képei.
A 2010-ben befejezett átalakítási munkálatok során a kiállítótermeket a legmodernebb klímaberendezéssel és biztonsági rendszerrel szerelték fel. A látogatókat lift viszi közvetlenül a múzeum bejáratához, ahol, miután kabátjukat az újonnan kialakított ruhatárban hagyták, vásárolhatnak az új folyosóról nyíló üzletben. A galéria termeinek átalakítása kihangsúlyozza Theophil Hansen historista építészeti stílusának nagy terekkel dolgozó, tágas szerkezetét.
Az Akadémia és a Festménygaléria történetének sok közös mozzanata van: a Galéria eredeti képei - az Akadémia tagjainak és diákjainak munkái - a 18. századból származnak. A Festménygalériát azonban csak 1822-ben hozták létre, amikor a birodalmi diplomata, Lamberg Sprinzenstein gróf világhíres gyűjteményét az Akadémiára hagyományozta. A Galériát ekkor nyitották meg a nagyközönség előtt, és így Bécs első művészeti múzeuma lett.
A Galéria szervezetileg még napjainkban is az Akadémiához tartozik, és elválaszthatatlan szálakkal kapcsolódik ahhoz.
Belépő:
Felnőtt: 8 euró. 19 éves korig ingyenes. 19 éves kor felett tanulóknak 5 euró.
Értékeld te is!