Az egyházmegye honlapja a szokatlan Mária-jelenés "felfedezőjeként" a fiatal parasztlányt, Rosina Puechert, az egyházi elöljárók kezdeti szkepticizmusát, a napóleoni csapatok elleni katonai siker által táplált néphitet említi.
1797. január 17-én a fiatal parasztasszony, Rosina Puecher először látta meg Szűz Mária képét a szalonja ablaküvegében.
A brixeni hercegpüspök - a nemes Karl Franz von Lodron - hallott a csodáról, és Innsbruckban szakértőkkel megvizsgáltatta az ablakot. Megállapították, hogy az üveg eredetileg valószínűleg színesre volt festve, és az idő múlásával kifakult - mire a felvilágosult püspök megtiltotta a külön kápolna építését.
Ennek ellenére a Szűz Mária-kép iránti rajongás egyre nőtt. 1797 júniusában ünnepélyesen átvitték a Szent Mihály-templomba, ahol ma is megtalálható a jobb oldali oltáron, egy "Mária anyától, testvérünktől és hitbeli barátunktól" segítséget kérő imával együtt. A közhiedelem szerint ez már 1797. április 2-án megadatott, amikor a tiroli csapatok győzelmet arattak a napóleoni megszállók feletti csatában.
Az idő múlásával a hely Nyugat-Ausztria egyik legfontosabb zarándokhelyévé vált. A Habsburg-ház magas rangú képviselői - köztük maga a császár is - meglátogatták a kegyhelyet. Számos votív tábla számol be meghallgatott imakérésekről.
2000. június 24-én a Szent Mihály-templomot kisbazilikává emelték.
|
Értékeld te is!