Az Európai Parlament megbízásából egy nemzetközi zsűri minden évben egy európai várost nevez ki Európa karácsonyi fővárosának. A 2024-es versenyt Brno nyerte meg. És nem véletlenül.
Az európai bíróság szerint a cseh állam tulajdonában marad a híres kelet-csehországi, opocnói vadászkastély, amelyet a második világháború után a Benes-dekrétumok alapján koboztak el a csehszlovák hatóságok egy szudétanémet családtól.
Ógermán rúnaírásos emléket találtak Dél-Morvaországba, így már nem a glagolita, hanem az ógermán rúna a legrégibb, régészetileg is dokumentált írott emlék a szláv népek lakta területen.
Május 27-től a cseh, a szlovák és a magyar állampolgárok számára lehetővé válik az egymás országainak területén való, 48 órát meg nem haladó tartózkodás.
A turisták többsége a karácsonyi ünnepekre, és a szilveszterre, illetve az újévre érkezik Prágába. A külföldi turisták döntő többsége európai, elsősorban németek, oroszok, franciák, olaszok, osztrákok és szlovákok.
Visszakerül az Egyesült Államokból a Prágától délre fekvő Konopiste kastélyába az a gazdagon díszített reneszánsz pajzs, amelyet a második világháború idején a nácik loptak el.
Egy évre eltűnt a prágai Óvárosi városháza tornyáról a híres csillagászati óra, az Orloj naptára. Az óra eredeti színes naptári tábláját leszerelték és felújításra műhelybe szállították.