© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Reneszánszukat élik a piacok Bécsben - ezek a legnépszerűbbek
2022. augusztus 26.

Először rendezik meg a Piacok Éjszakáját.
Egyre népszerűbbek a piacok az osztrák fővárosban, hetente már több mint 380 ezren intézik itt a bevásárlást. Ráadásul fontos találkozóhelyek is a bécsiek számára. Szeptember 2-án először rendezik meg a Piacok Éjszakáját, hogy még több ember figyelmét hívják fel rájuk.
A bécsiek a koronavírus-járvány idején fedezték fel maguknak újra a piacokat, ahol szabad levegőn vásárolhattak. A trend azóta is tart és már hetente több mint 380 ezren látogatnak ki az osztrák főváros valamelyik piacára, ami újabb rekord 2019-hez képest.
A legnépszerűbb a Brunnenmarkt, a Rochusmarkt és a Naschmarkt, de pozitívan fogadta a lakosság az új piacokat is például Hernalsban vagy Penzingben.
Bécsben összesen 662 állandó árusítóhely van, a bécsi piacok forgalma tavaly becslések szerint 390 millió euró volt.
A bécsiek azért szeretik a piacokat, mert itt a szabadban lehetnek, regionális és fenntartható termékeket vásárolhatnak osztrák termelőktől és olyan árukhoz is hozzájuthatnak, amit nem kapni a boltokban. Ráadásul a legtöbb helyen meg lehet kóstolni a kiszemelt terméket és ki lehet faggatni róla az árust. Ezen kívül a piacok fontos találkozóhelyek is a bécsiek számára.
Noha a piacoknak számos előnye van a boltokkal szemben, a működtetésüket végző Piacfelügyelet is sokat tesz, hogy népszerűbbé tegye azokat. A járvány éveit felújításokra használta ki, készül egy okostelefonos alkalmazás, 2022. szeptember 2-án pedig először rendezik meg a Piacok Éjszakáját.
Az éjszakai piacozásban tizenhárom bécsi piac vesz részt, mindegyik más-más programmal készül. A Karmelitenmarkton például lesz bábjáték a legkisebbeknek, a hagyományos kínálatot pedig kézműves vásárral egészítik ki. Lesz itt textil- és filcműhely, porcelánmanufaktúra és kalapszalon is. A Volkertmarkt sakkversennyel, a Naschmarkt főzőshow-val, a Meidlinger Markt Drag Show-val, a Johann-Nepomuk-Vogl-Markt pedig jógával készül. Természetesen mindenhol lesz sok-sok zene, a standok pedig este 11 óráig lesznek nyitva.
(Címlapfotó: A bécsi Brunnenmarkt © PID / Christian Fürthner)
Kapcsolódó hírek
Népszerű
- Advent Hallstattban
- Friss információk 2023: utazási, közlekedési hírek és benzinárak
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Botrány van Rómában a Colosseum belépőjegyei miatt
- Falusi ősz
- Gemenc: Indulnak a szarvasbőgés-hallgató túrák
- Hallstatt kitalálta, hogyan védekezzen a turisták támadása ellen
- A cicák világnapján fényképeztük ezt a bokor alatt hűsölő cicát Kisorosziban
- Lángolnak a hegyek
- Hihetetlen, mire képesek az olasz kecskék!