© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Cuki baglyokat is megfigyelhet a Bécsi Erdőben
2018. június 22.

Hamarosan négy fiatal uráli baglyot engednek szabadon a Bécsi Erdőben, hogy a 2009 óta zajló visszatelepítési projektnek köszönhetően ismét a huhogásuktól lehessen hangos Bécs környéke.
Néhány héten belül négy fiatal uráli bagoly kezdheti meg önálló életét a Bécsi Erdőben. A kéthónapos madarak – két hím és két nőstény – a Schönbrunni Állatkertben keltek ki és már a Lainzer Tiergartenben, egy röpdében gyakorolnak a szabad életre. A röpde ajtaja három hét múlva tárul ki előttük. A várakozások szerint eleinte ennek közelében maradnak majd, és némi táplálékot is kapnak, amíg a nyár folyamán belejönnek a vadászatba.
Ausztriában már évtizedekkel ezelőtt kipusztultak az uráli baglyok, 2009-ben azonban – mivel javultak az életfeltételeik – visszatelepítési projektbe kezdett a Bécsi Állatorvostudományi Egyetem. Azóta összesen 298, állatkertekben és tenyésztőközpontokban kikelt madarat engedtek szabadon Ausztria erdeiben. A Schönbrunni Állatkert az eltelt évek során 25 példánnyal gyarapította a szabadon élő uráli baglyok állományát.
A visszatelepítési projekt célja, hogy annyira elterjedjen az uráli bagoly Ausztriában, hogy a populációik keveredhessenek a szomszédos déli és északi országok állományaival.
Népszerű
- Friss információk 2023: beutazási, közlekedési hírek és benzinárak
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Bécsben a Duna-partból tengerpartot varázsoltak
- A 10 legszebb tóparti kisváros Olaszországban
- Hihetetlen, mire képesek az olasz kecskék!
- Lángolnak a hegyek
- Elkezdődött az Alpok legnagyobb hómentesítő akciója
- Az Alpok népszerű álomútja újra megnyílik
- A festői zalai erdőket szeli át a kerékpárút
- Alsó-Ausztria: Új attrakciók a magyarok által is kedvelt kirándulóhelyen