© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Békeüzenetet küld Franciaország a Dalfesztiválra
2015. január 20.

Lisa Angell képviseli Franciaországot az idei Eurovíziós Dalfesztiválon. Dalának címe N'oubliez pas (Ne feledd el), amelyet egyfajta békeüzenetnek is szánja Franciaország a világ felé az elmúlt hetek véres eseményei után.
Lisa Angell képviseli Franciaországot az idei Eurovíziós Dalfesztiválon. Dalának címe N'oubliez pas (Ne feledd el), amelyet egyfajta békeüzenetnek is szánja Franciaország a világ felé az elmúlt hetek véres eseményei után.
A francia közszolgálati televízió, a France 2 bejelentette, hogy a 46 éves Lisa Angell indul a májusi bécsi versenyen. A számot Robert Goldman írta, a producer Jean-Claude Camus volt - írta a dalfesztivál híreit közlő escbubble.com.
A cikk szerint a N'oubliez pas-t egyfajta békeüzenetnek is szánja Franciaország a világ felé az elmúlt hetek véres eseményei után, noha a dal már tavaly novemberben megszületett.
Az olasz származású Lisa Angell eddig három albumot készített. Az első, a Les Divines 2011-ben jelent meg, szerepel rajta Edith Piaf, Charles Aznavour és Bette Midler egy-egy dalának feldolgozása is. A következő, a Des mots... 2013-ban került piacra, a Je saurai t'aimer című nyitószám eredetijét The Power of Love címmel Céline Dion kanadai énekesnő adta elő, aki 1988-ban egy másik dallal svájci színekben megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált.
Lisa Angell tavaly adta ki harmadik lemezét Frou-Frou címmel.
Franciaország eddig öt alkalommal (1958, 1960, 1962, 1969 és 1977) győzött az Eurovíziós Dalfesztiválon. Tavaly Koppenhágában a Twin Twin elnevezésű csapat minden idők legrosszabb francia szereplését produkálva az utolsó, 26. helyen végzett a döntőben, a Moustache című dal mindössze 2 pontot kapott.
Népszerű
- Friss információk 2023: beutazási, közlekedési hírek és benzinárak
- Húsvéti tűzijáték Firenzében
- Március 15-én először mértek vereséget a kalandozó magyarok felett
- A római Pantheon ezentúl belépődíjat kér a látogatóktól
- Ez a népszerű olasz régió fizet a turistáknak, hogy látogassák meg
- Az olaszok ezzel fánkkal ünneplik az édesapákat - recepttel
- A finom ételek rajongói nem hagyhatják ki a karintiai húsvétot
- Látványos farsangi szokások Ausztriában
- Pilatus és sárkányok nyughelye: Megújul a világ legmeredekebb vasútja
- A befalazott lány története