© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Még a gaz sem gaz Bécsben
2013. augusztus 3.
A „Természetes hálózat” elnevezésű projekt keretében intenzíven gondozott zöldterületek helyett térdig érő fű és vadvirágok díszítik Bécs egyes pontjait. A városban található vad oázisok számos rovar- és madárfajnak nyújtanak táplálékforrást és búvóhelyet, ráadásul többévi munka eredményei.
A „Természetes hálózat” elnevezésű projekt keretében intenzíven gondozott zöldterületek helyett térdig érő fű és vadvirágok díszítik Bécs egyes pontjait. A városban található vad oázisok számos rovar- és madárfajnak nyújtanak táplálékforrást és búvóhelyet, ráadásul többévi munka eredményei.
„Nincs a városnak elég pénze, hogy lenyírja a füvet?” – csodálkozik el egy asszony, amikor elhalad a bécsi Gaudenzdorfer Gürtel mellett található, elhanyagoltnak látszó terület mellett, ahol ökörfarkkóró, borzas zsombor, mezei zsálya és egyéb kórófélék törik meg a magasra nőtt fű egyeduralmát.
Az egykori focipálya területén tudatos, többévi munka eredményeként hullámzó rét egyike Bécs azon vad oázisainak, amelyek a város területén belül nyújtanak menedéket számos rovar- és madárfajnak. A területet a bécsi városháza környezetvédelmi ügyosztályának „Természetes hálózat” nevet viselő projektje keretében, hét évvel ezelőtt kezdték el „visszavadítani”, hogy ma több mint 70 féle növénynek adhasson otthont. Minden évben olyan vadvirágok magjait szórják ki, amelyek vonzzák a méhéket, lepkéket és egyéb rovarokat, a területet nem trágyázzák, évente maximum kétszer kaszálják és csak a legszükségesebb munkákat végzik el rajta, hogy minél természetesebb maradjon.
Copyright: MA 22
„A parkokban található rétek és egyéb zöldterületek extenzív gondozásával méhek és számos más rovarfaj számára biztosítunk táplálékforrást és élőhelyet” – magyarázza a program kapcsán Ulli Sima környezetvédelmi tanácsnok.
Az osztrák fővárosban több kerületben is található ilyen vad oázis, a városi kertészetben, a Blumengärten Hirschstettenben pedig külön rétet ültettek a méhek számára. A speciális vadvirág-keveréket méhészekkel közösen állították össze úgy, hogy tavasztól őszig optimális táplálékforrás legyen a méhek és lepkék számára. A harminc többnyári virágfajt – például illatos ternyét, levendulát, díszdohányt, kék búzavirágot és sárga violát – illatuk, színük és nektártartalmuk alapján válogatták össze. A kertészetben a vezetések során azt is megtudhatják az érdeklődők, miként varázsolhatják kertjüket valóságos földi paradicsommá a méhek számára.
Visszavadított terület Margaretenben. Copyright: Mario Lang
Népszerű
- Advent Hallstattban
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Idén is megépült a mesebeli Jégtemplom a Tátrában
- Graz adventi vásárai
- Bizarr látványosságok: A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- Großglockner panorámaút ősszel is gyönyörű, ráadásul olcsóbb
- A kis jégkorszak leghíresebb festménye életre kelt
- Leopoldifest: Hatalmas vursli és hordócsúszdázás Klosterneuburgban
- A Napkirály 10 legszebb műve
Mások épp ezt nézik
- Franciaország 10 legfontosabb nemzeti műemléke
- Schindlbach gyermekvilág és meseerdő
- Tutanhamon sírjának felfedezése
- Château de Walzin
- 6 kötelező régészeti helyszín Athén közelében
- Château de Saint-Ulrich
- Katerloch Cseppkőbarlang
- Városnézés Triesztben
- 10 műalkotás, amit Velencében látni kell
- Velencei karnevál 2025