A 18. század, a formatervezés kezdetei címmel látható különleges bútorkiállítás a versailles-i kastélyban. A mintegy száz kiállított mestermű az 1650 és 1789 közötti időszakban, XIV. és XVI. Lajos uralkodása között készült.
Nézze meg, ahogy egy sas nyaktörő sebességgel száguld és kamerázik Párizs felett! Felvették Párizst madártávlatból. Kamerát erősítettek egy sas hátára, aki 180 km/h sebességgel repült a város felett.
Öt év felújítás újranyílt a párizsi Picasso Múzeum: az átalakított épületben a spanyol festőművésznek a világon legjelentősebb gyűjteménye teljesen új formában látható.
Látványos üvegpadlót kapott a párizsi Eiffel-torony első szintje. A torony egy-egy részén padlózatként lefektetett átlátszó üveglap szédületes látvány nyújt a Szajnára és Párizsra.
Idén a svájci Arosában tartották meg a theALPS elnevezésű, az egész Alpokra kiterjedő turisztikai találkozót és díjátadót. A nyertes Rewild nevű interaktív GPS-vezérelt szabadtéri kalandjáték elmossa a határokat a fikció és a természet valósága között.
A 2014. évi irodalmi Nobel-díjat Patrick Modiano francia írónak ítélte oda a Svéd Akadémia. A testület indoklása szerint a 69 éves írót az emlékezés művészetéért tüntették ki, amellyel megidézte a legfelfoghatatlanabb emberi sorsokat és feltárta a náci megszállás mindennapjait.
A francia kánkán bölcsőjének számító párizsi Moulin Rouge idén ünnepli fennállásának 125. évfordulóját. A legrégebbi francia varietészínház a válság ellenére kitűnő egészségnek örvend.
Baszkföld híres süteménye a vaníliás-mandulás krémmel töltött Gateau Basque, azaz Baszk torta. A Pireneusok lábánál fekvő Cambo-les-Bains-ben a torta tiszteletére minden év október elején fesztivált is rendeznek.
Paul Richardson timelaps videója Párizsról
/[LINK: http://vimeo.com/103223164] J'adore Paris from [LINK: http://vimeo.com/agour] Paul Richardson on [LINK: https://vimeo.com] Vimeo./
...
Francia régészek egy csoportja mintegy 200 ezer éves, feltehetően neandervölgyi emberhez tartozó karcsontokat talált a normandiai Tourville-la-Riviere közelében lévő őskori lelőhelyen. Nyugat-Európában rendkívül ritka a hasonló lelet.
Franciaország három leglátogatottabb állami múzeuma, a Louvre, a Versailles-i kastély és az Orsay Múzeum a jövőben minden nap fogad látogatókat, hasonlóan New York, Madrid vagy London kiállítóhelyeihez.
Nagyszabású, két részből álló életmű-kiállítással tiszteleg a párizsi Grand Palais kiállítóhely Kacusika Hokuszai (1760-1849) japán fametsző és festő előtt. A szent hegyként tisztelt Fudzsiról készült sorozatáról híres művésznek még soha nem volt ekkora tárlata hazáján kívül.
A világ egyik leglátogatottabb múzeumában, a Louvre-ban teljesen átalakítják a bejáratul szolgáló üvegpiramis földalatti üvegcsarnokát és termeit. Erre szükség is van, hiszen például hétvégén általában négy órát kell várni a bejutásra.
Claude Monet híres festményének, A felkelő nap impressziója című művének pontos születési dátumát állapította meg a Texasi Egyetem asztrofizikusa, aki szerint a festő az 1872. november 13-án, 7 óra 35 perckor látható fényviszonyokat "rögzítette" a vásznon.
Egyedülálló gyémánt ékszert, a világ minden bizonnyal legértékesebb brossát mutatta be Párizsban a Graff Diamonds ékszerház a régiségkereskedők biennáléján. A Royal Star of Paris nevű bross - amelyet függőként is lehet viselni - két, egyenként is százkarátos gyémántból áll.
Ha véletlenül Nantes-ban jár az ember, feltétlenül el kell menni a Jardin des Plantes-ba, egy hatalmas botanikus kertbe. Itt található Claude Ponti alkotása, a Poussin endormi (álmos csibe), mely egy életnagyságúnál nagyobb szunyókáló baba madarat ábrázol.
Vízre bocsátották Lafayette márki Hermione nevű fregattjának mását. Hermione 1793-ban zátonyra futott és elsüllyedt az Atlanti-óceánon a nyugat-franciaországi Croisic partjainál - most újjáéledt és ismét Bostonba tart.
Gyönyörű színű piros vonalak áramlanak egy vízesés tetejéről a tó fölött, ahogy egy francia művész, Pier Fabre megálmodta. A 240 húrt a vízesés elé függesztették fel. A napsugarak a vízcseppekre esve a zsinórokon át csodálatos hatást nyújt.