» Olaszország

» Olaszország » Lazio

Via dei Coronari: látnivalók Róma legfestőibb utcáján


Ezt a helyet még nem értékelték. Legyél Te az első:

Róma óvárosának egyik legfestőibb útja, amely megőrizte az olasz reneszánsz utca jellegét. A Piazza Colonnát a Tiberisszel összekötő ókori római út nyomvonalát követi, de nevét a középkori coronari (rózsafüzér árusok) miatt kapta, akik itt árulták portékáikat a Szent Péter-bazilikába igyekvő zarándokoknak.

Via dei Coronari egy körülbelül 500 méter hosszú utca a Vicolo del Curato és a Via di Sant'Agostino között, Róma történelmi Rione Ponte kerületében.

Jelenlegi nevét a rózsafüzér (olaszul: „corona del rosario” vagy egyszerűen „corona”) és más kegytárgyak árusainak köszönheti, akik a középkorban a történelmi központ és a Szent Péter-bazilika közötti utcában telepedtek le.

Akkor is és most is szokás volt és szokás, hogy a zarándokok saját, még fel nem szentelt rózsafüzért hoznak a pápa rendszeres általános audienciáira, hogy ott megáldják őket.

A tizenhatodik század elején az utca és környéke ismert volt koruk leghíresebb kurtizánjainak otthona, köztük Fiammetta Michaelis, Cesare Borgia egyik szeretője. A reneszánsz firenzei művészei közül sokan, akiket Rómába hívtak, mint Michelangelo, Raffaello és Leonardo da Vinci, a Via dei Coronariban és mellékutcáiban éltek és dolgoztak.

Immagine di Ponte

Az utca egy részét korábban Immagine di Ponte-nak hívták a Szűz Koronázását ábrázoló kegyhely miatt, amelyet Antonio da Sangallo ifjabb épített 1523-ban Serra di Monserrato bíboros palotája alatt, és ma is áll a helyén.

Fiammetta Michaelis háza

A Via dei Coronariban található egy épület, amely valószínűleg a 14. század végéről származik, és a Fiammetta Michaelishez (Cesare Borgia szeretője) tartozó négy ház közül az első lehetett. Második háza még mindig a közeli Piazza Fiammettán található, amely a 17. század óta viseli a nevét, és egyike azon kevés köztereknek, amelyeket egy prostituáltról neveztek el.

Palazzo Lancellotti

A Lancellotti egy nemesi római család, Szicíliából származik. A nobiltà nera ("fekete nemesség") közé tartoznak, amelyek Róma 1870-es olasz meghódítása után is hűek maradtak a pápához. Hűségük bizonyítására a Piazza di San Simeone palota ajtaja attól a naptól fogva zárva maradt. Az épületet Francesco Capriani da Volterra tervezte a 16. század közepe táján, és Carlo Maderno fejezte be. Az ajtókeretet Domenichino tervezte. 

Róma legkeskenyebb utcája

Vicolo di S. Trifone, Róma legkeskenyebb utcája.

Raffaello háza

Tartomány:Lazio
Település:Roma
Cím:Via dei Coronari
GPS: 41° 54′ 1.72224″, 12° 28′ 12.71136″

Még nem érkezett hozzászólás!