Az Egy a természettel – Vadászati és Természeti Világkiállítás névre keresztelt rendezvény abszurd szimbóluma annak, hogy mi zajlik Magyarországon természetvédelem címén.
Az ókori egyiptomi Újbirodalom egyik jelentős uralkodója, II. Amenhotep korát és sírjának kalandos felfedezését mutatja be a Szépművészeti Múzeum péntektől látható kiállítása, melynek középpontjában a fáraó sírkamrájának méretarányos rekonstrukciója áll.
Magyarország, Ausztria, Horvátország, Szerbia és Szlovénia természeti területeit felölelő bioszféra-rezervátum Európa egyik legnagyobb természeti területének számít.
Erzsébet királyné Németországból visszavásárolt személyes bútoraival, fésülködőasztalával és üveges vitrinjével a közönség a Gödöllői Királyi Kastély kiállításán találkozhat.
Magyarországon először mutatja be a 19. századi brit preraffaelita mozgalom művészetét a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) kiállítása Vágyott szépség címmel, amely Rossetti, Millais, Waterhouse és társaik főművei mellett további mintegy száz alkotást vonultat fel a londoni Tate Britain gyűjteményéből.
A csillagképek, meteorok, hullócsillagok különleges világába kalauzolnak el a nemzeti parkok. A nyári égbolt egyik legnagyobb látványossága a Perseida-meteorraj, amelyet ezekben a napokban lehet megfigyelni. Ilyenkor sok hullócsillagot, meteort láthatunk az éjszakai égbolton.
Felkerült az UNESCO a világörökségi helyszínek listájára a dunai limes vonalának németországi-ausztriai-szlovákiai szakasza. Magyarország, bár évtizedekig dolgozott rajta, nemrég visszalépett a dunai limes vonal közös pályázatától.
Az Osztrák-Magyar Monarchia idejéből származó hadihajó a Parlament előtt a tervek szerint augusztus 23-ig lesz látogatható. A Lajta monitora legrégebbi úszóképes folyami hadihajó az Osztrák–Magyar Monarchia idejéből.
Átadták az ország első illatmúzeumát a Pannonhalmi Főapátság Gyógynövénykertjében, a kiállítás az ezeréves bencés szerzetesi gyógynövénykultúrába enged betekintést.